اقامت هنرمندی

اقامت هنرمندان شامل چه کسانی میشود؟ آپدیت 2024

بیمه هنرمندان اتریش !

در همین ابتدا باید عرض کنیم که برای دریافت اقامت هنرمندان که تیم ما از سال 2017 برای کسب اطلاعات و اخذ اقامت از این طریق بسیار زمان گذاشته، قطعا امکان بیان همه جزییات اون امکان پذیر نیست به دو دلیل بسیار مهم :

1. دسته های هنرمندی انقدر گسترده و هر یک از این دسته ها نیز زیر شاخه های دیگه ای دارند که توضیحات شرایط برای تمام این موارد نیاز به توضیحات طولانی و زمان بری داره ولی برای اینکه بتونید به جمع بندی کلی برای دونستن اینکه شرایط کلی برای دریافت اقامت هنرمندی رو دارید یا خیر پیشنهاد میکنیم حتما از صفحه اصلی اخذ اقامت هنرمندی توضیحات تکمیلی رو ببینید و همینطور تمام اطلاعات تکمیلی که برای تکمیل اطلاعات در زمینه نحوه دریافت اقامت هنرمندان بهش در این بخش پرداختیم.

2. با یک جستجوی ساده حتی در وبسایت موسساتی که ادعای بزرگترین و قدیمی ترین موسسات مهاجرتی ایران رو دارند، براحتی متوجه میشید که جز توضیحات کلی و بی معنی و حتی اطلاع رسانی های ناصحیح در اینباره هیچ اطلاعات درستی ندارند و حتی بسیار محدود ممکنه کارت های اقامت این روش را منتشر کرده باشند.

هرچند صرفا جهت ارایه برخی از کارت های اقامت هنرمندی اتریش، تعدای از کارت های اقامتی که دریافت شده را در صفحه اقامت هنرمندی منتشر کرده ایم.

و اما اینکه چه کسانی میتونند اقامت هنرمندان رو دریافت کنند:

 • کسانیکه در هنری فعالیت دارند و دارای حداقل 1 سال فعالیت مستمر می باشند، قطعا این میزان فعالیت برای کسیکه خواهان دریافت اقامت هنرمندی اتریش هست بسیار کم و غیر قابل هست ولی تجربه ما در این سال ها و شناخت کافی از نحوه بررسی مدارک توسط ادارات مربوطه در اتریش، باعث شده بتونیم به شما این اطمینان رو بدیم که در حین پروسه اخذ این نوع اقامت به چه شکلی میتونید با تکمیل بقیه موارد و مدارک شرایط رو جوری پیش ببریم که آفیسر مورد نظر از شما بپذیره که شما شرایط اولیه برای دریافت اقامت اتریش رو دارید !
 • داشتن مدرک آکادمیک هنری در هر سطحی ، منظور از مدرک آکادمیک همون مدارک دبیرستان و دانشگاه هست که در سیستم آموزشی یک کشور به شما آموزش داده شده، اگر واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم، کسیکه دارای مدارک غیر دانشگاهی هست، شاید شانس زیادی برای دریافت این نوع اقامت نداشته باشه و این همون چیزیه که بسیاری از به اصطلاح وکلا و موسسات با راهنمایی غلط خیلی از واجدین شرایط برای دریافت اقامت هنرمندان اتریش رو از مسیر باز میگردونند ! اما باز هم چیزی که در این مسیر تعیین کننده است نظر مسئول پرونده شماست و نه مشاور ناآگاه شما در این مسیر !
  بنابراین بهتون این اطمینان رو میدیم که همینک داریم پرونده های اقامتی موفقی که با روش هایی که بهشون در پروسه اخذ اقامت هنرمندی گفتیم، جوری مسیر ور براشون پیش بردیم که با تکمیل مدارک واجد شرایط اقامت اتریش شده اند !
 • اگر مدرک آکادمیک هنری ندارید منصرف نشید ! بر اساس قانونی که به سختی دست یافتنی بوده برامون تونستیم این موضوع رو اثبات کنیم که هنرمند الزاما نیاز به مدرک آکادمیک یا دانشگاهی برای دریافت اقامت هنرمندی نداره !
  معنی این جمله این هست که حتی اگر شما هیچ مدرک هنری نداشته باشید هم میشه با این روش مهاجرتی به اتریش براتون اقدام کرد ولی نباید فراموش کنیم که داشتن مدارک آکادمیک یا غیر آکادمیک هنری قطعا جز مدارک تاثیر گذار روی پرونده شما می باشد. ولی اگر مدرک هنری ندارید نباید از به دست آوردن اقامت اتریش دل سرد بشید ! پیشنهاد میکنیم با پر کردن فرم ارزیابی اقامت هنرمندان این اجازه رو به ما و تیم ما بدید که نظر قطعی رو اطلاعات جمع آوری شده درباره این نوع اقامت و تجربه چنید ساله ما برای دریافت اقامت اتریش به شما بده.
 • اگر از هنر خود کسب درآمد کرده باشید قطعا برای دریافت این اقامت شرایط بهتری دارید ولی اگر به هر دلیلی علی رغم داشتن توانایی و حتی اگر مدرک هنری هم ندارید میتوان به این اقامت رسید، هرچند بازهم به دلیل عدم داشتن آگاهی لازم و عدم بیان درست موضوع کسب درآمد توسط هنرمند تمام آرزوهای شما توسط برخی افراد ناآگاه تبدیل به نا امیدی میشه ولی باید این رو بدونید هرچند امکان عنوان تمام شرایط درباره موضوع کسب درآمد از هنر را نمیتوان در این بخش کامل شرح داد ولی برای رسیدن به این اقامت نیازی به کسب درآمد ماهی 2000 یا 3000 یورویی که در برخی از سایت های به اصطلاح مهاجرتی عنوان میشه نیست و تکنیک ها روش هایی وجود داره برای کسانی که هنرمند هستند تا بتونند به اقامت اتریش برسند.
  هرچند طبیعتا باید بعد از مهاجرت از هنر خود کسب درآمد کنید ولی باز هم این مورد نیازی به  10 در 100 بودن درآمد از طریق هنر نیست.
 • عدم نیاز به داشتن گواهی حضور در فستیوال های هنری یا برگزاری نمایشگاه هنری در زمان اقدام برای دریافت این اقامت ، هرچند باز هم تاکید میکنیم که داشتن هر یک از موارد فوق شانس شما را بالاتر میبرد ولی تاکید میکنیم داشتن این نامه ها در همان ابتدای کار برای دریافت اقامت هنرمندی ممکنه اصلا لازم نباشه و این مورد برای هر فردی متفاوته.

در آخر پیشنهاد میکنیم حتما حتما از مشاوره تیم ما برای دریافت اقامت هنرمندی بهره ببرید تا متوجه تفاوت و جامع بودن اطلاعات تیم ما برای اخذ اقامت هنرمندی بشید و خودتون توانایی تیم ما برای دریافت اقامت اتریش را محک بزنید ضمنا میتونید براحتی به بخش اطلاعات بیشتر در سایت مراجعه کنید و درباره این نوع اقامت کسب اطلاع کنید.

بخش پرسش و پاسخ های مرتبط با اقامت هنرمندی نیز در این بخش وجود داره که میتونید پرسش های پر تکرار درباره این روش مهاجرتی به اتریش و پاسخ های درست و دقیق تیم ما رو ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 3 =